Салют із живих тропічних метеликів – останній крик моди серед заможних українців

Це престижний і дорогий подарунок, за який віддають тисячі доларів

Салют з метеликів свого часу дарували Віктору Ющенку, Юлії Тимошенко і Леоніду Кучмі.

Такий салют із метеликів коштує тисячу доларів. Мода дарувати живі салюти в Україну пішла з Росії, хоча самі метелики куплені у Європі. В Москві такі подарунки почали робити політикам.А втім рекорд належить Україні.

Продавці метеликів кажуть, на території радянського союзу найбільший салют замовили на день народження Леоніда Кучми, ще за його Президентства. Тисяча рідкісних комах тоді обійшлася у 40 тисяч доларів. Схожі подарунки приймали і Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко. Тепер салют може дозволити собі ледь не кожен. Залежить від гаманця.

Метелики це бізнес Олега та Асі Закуркіних. Якось професійний економіст Олег привіз із тропіків для своєї дружини кілька живих метеликів. Асі – піаністці з консерваторською освітою- подарунок настільки сподобався, що та вирішила їх розводити. Згодом любов до комах переросла в сімейний бізнес.

Один такий метелик коштує сто гривень, щоб зробити видовищним феєрверк із них, їх потрібно близько 50-ти. Задоволення не з дешевих, однак чистий прибуток підприємців не такий вже й великий, щоб виростити такого метелика потрібно два місяці і дорогий спеціальний корм

Довести живий феєрверк до замовника – чи не найбільше проблема. Для цього метеликів збирають у спеціальну коробку у ній вони можуть жити близько двох годин. Але після того, як їх випустити у квартирі, різнокольорові комахи ще два тижні нагадуватимуть про свято. Звичайно ж якщо їх підгодовувати.

Ася Закуркіна, керівник проекту “Сад тропічних метеликів”:
"Метелики дуже на вибагливі особливо в природніх умавах. Вони харчуються соком переспілих фруктів або нектаром квітів. Але якщо цього немає, можна запропонувати гнилий банан або просто розчин цукру або меду".

Аби побачити екзотичних комах змогло більше людей, подружжя «перевело» їх до київського зоопарку. Тепер мріють відкрити подібні живі виставки по всі Україні.

Андрій Сміян, Артем Багров, Руслан Богдан. Перший канал